top of page

MODÜLER OKSİJEN JENERATÖRÜ

Bildiğiniz tüm oksijen jeneratörlerini unutun! 

Farkımız;

  • Oksijen Jeneratörümüz ve Sistemin Geri Kalanı Paslanmazdır.

  • Üretim Sistemimizin Kapasitesi Artırılabilir.

  • Sistemimiz Sürekli Sabit Oksijen Saflığı Verir.

  • 96% Saflıkta Oksijen Üretir.

Yukarıda belirttiğimiz üç özellik ile Dünyada TEKTİR.

Bu benzersiz ürün esneklik, kalite ve verimlilik açısından standartları yeniden belirlemiştir.

Paslanmaz (alüminyum) moleküler elek tanklarına sahiptir.

Yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. İç cidarda paslanma olmayacağı için, pnomatik valflerin tıkanması söz konusu olmayacaktır. Bu sayede pnomatik valflerin her altı ayda bir düzenli olarak açılıp temizlenmesine veya tamir takımının yenilenmesine gerek yoktur. 

Oksijen üretim kapasitesi artırılabilir.

İleride oluşabilecek ek oksijen ihtiyacınızı karşılamak için yeni bir sistem satın almanız gerekmez. Patentli modüler yapısı ile Modüler Oksijen Jeneratörlerimizin üretim kapasitesini ilave moleküler elek bankları veya Dual-Bank olarak adlandırdığımız kontrol panelsiz oksijen jeneratörleri ekleyerek artırabilirsiniz. Kapasite artırımı yapmak için sisteminiz fabrikaya göndermenize gerek yoktur, bu işlem birkaç saat içinde yerinde yapılmaktadır.

Dual-Banklar, standart Modüler oksijen jeneratörleri ile aynı yapıya sahip olmasına rağmen kontrol ünitesi bulunmamaktadır. Dual-Bank eklenen sistemler ana jeneratörün kontrol panosu ile kontrol edililr. Bunun için tek bir kablo bağlantısı yeterlidir. Bu kablo üzerinden Dual-Bank'a güç ve kontrol sinyalleri iletilmektedir.

Sabit oksijen saflığını garanti eder.

Kule tipi oksijen jeneratörlerinde olduğu gibi üretilen gazı doğrudan ürün tankına göndermez. Modüler oksijen jeneratöründen çıkan gaz öncelikle karışım gaz tankına gider. Karışım gaz tankından Modüler oksijen jeneratörüne geri döner. Karışım gaz tankındaki saflık sürekli olarak ölçülür. Saflık istenilen değerde veya üzerinde ise, gaz ürün tankına gönderilir. Saflık istenilen değerin altında ise, gaz atmosfere atılır veya farklı uygulamalarda ek basınçlandırma sistemi ile kuru hava tankına gönderilir. 

Küçük boyutludur.

Minimum ayak izine sahiptirler. Tüm modüler oksijen jeneratörlerimiz 56 cm genişlik, 164 cm yüksekliğe sahiptir. Kapasiteye göre derinlikleri 73 cm'den 208 cm'ye kadar değişmektedir.

Modüler Oksijen Jeneratörü
 

Sınırsız Esneklik

Birden fazla Modüler Oksijen Jeneratörünü tek bir kontrol merkezinden kumanda ederek kullanabilirsiniz. Böylelikle tüm jeneratörler senkronize bir şekilde çalışıp; aynı anda basınçlanıp ayna anda boşaltma yapacaktır.

Düşük Enerji Tüketimi

Birim m3 başına harcanan enerji değeri diğer oksijen jeneratörlerine göre daha düşüktür.

PSA Oksijen Jeneratörleri dizaynının temelinde minimum enerji ile maksimum kapasitede üretim yapabilme kabiliyeti bulunmaktadır. Bu dizayn esası ile şu an en verimli olma özelliğini korumaktadır.

Yüksek Güvenilirlik

Birinci sınıf bileşenler, paslanmaz çelik proses borulama ve vana gövdeleri, ağır şartlarda çalışmaya uygun yapıda PLC ile donatılmıştır.

 

Kolay Yedek Parça Yönetimi

Tüm model yelpazesi için aynı bileşenler sayesinde çok çeşitli yedek parça stoku bulundurmanıza gerek yoktur. Bu durumu ile bakım kolaylığı sağlar.,

 

Güvenlidir

Güvenlik GENATEK için temel hedeftir. PED 97/23/CE veya ASME Sec sertifikasyonları ile PSA Nitrojen Jeneratörlerinin ürün güvenliği garanti edilir . VIII, Div. 2.

 

Dayanıklıdır

Tüm PSA Oksijen Jeneratörleri müşteri tarafından talep edilen oksijen miktarının üretimini garanti altına almak için zor koşullarda bile çalışabilme ayrıcalığına sahiptir.

bottom of page